mama karmiąca dziecko pokarmem

Bezpieczne przechowywanie pokarmu dla dziecka

Młodzi rodzice spędzają dużo czasu w ciągu dnia na karmieniu noworodka, ale również na organizowaniu kolejnych posiłków. Mama regularnie ściąga pokarm, w celu podawania go najmłodszemu członkowi rodziny, kiedy ten zgłodnieje. Aby żadna kropla mleka pełnego cennych składników odżywczych się nie zmarnowała, stosuje się wysokiej jakości pojemniki, w których można mrozić i odgrzewać kolejne porcje.

Jak bezpiecznie mrozić mleko?

Ściągnięty pokarm umieszczany jest najczęściej w butelkach, wchodzących w skład dobrej jakości laktatorów. Jeżeli można umieszczać je w zamrażarce, to w minusowych temperaturach, mleko zachowa świeżość i witaminy nawet przez 6 miesięcy. Jeżeli chce się je przechowywać w lodówce, to powinno być podane dziecku, nie później niż po upłynięciu 24 godzin. Bardzo ważne jest, aby w dowolnym rodzaju opakowania znajdowała się jedna porcja pokarmu, ponieważ raz odmrożone, nie może zostać ponownie odłożone do zamrażarki. Istotne jest również, żeby ściągnięty pokarm nie był wstrząsany, ani intensywnie mieszany, aby nie przerwać wiązań chemicznych w nim zawartych. Każde umieszczone w lodówce opakowanie z mlekiem dla noworodka powinno zostać opatrzone datą oraz godziną jego schowania. W ten sposób nie trzeba obawiać się o przypadkowe podanie maluchowi nieświeżego posiłku.

Dobre pojemniki do przechowywania pokarmu

niemowlę karmione przez mamęPrzez pierwsze miesiące życia dziecka, mleko jest dla niego najważniejszym źródłem składników odżywczych. Z tego powodu, ściągnięty pokarm musi być przechowywany w specjalnie przystosowanych do tego pojemnikach, które zapewnią długotrwałą świeżość zawartości. Woreczki do mrożenia pokarmu sprawdzają się doskonale, ponieważ są sterylne i jednorazowe. Zajmują mało miejsca, a dodatkowo można przechowywać je w lodówce i zamrażarce. Korzystając z butelek czy innych pojemników należy pamiętać, aby były one wykonane z tworzyw sztucznych najwyższej jakości, które są przeznaczone do kontaktu z żywnością, a także w żaden sposób nie zagrażają najmłodszym. Jeśli chodzi o pojemniki wielokrotnego użytku, to po każdym zlaniu z nich pokarmu, powinny być one dokładnie umyte.

Łatwiejsze podawanie mleka modyfikowanego

U maluchów, w których mleko w proszku jest ważnym elementem diety, rodzice chcą przygotowywać je zawsze w ten sam sposób, aby każdy posiłek dostarczał dziecku tych samych wartości odżywczych. Pojemnik na mleko modyfikowane pozwala na przechowywanie kilku wydzielonych porcji produktu, który można szybko przygotować. Dzięki temu niezależnie czy jest się we własnym domu, u rodziny, lub znajomych, czy nawet w podróży, zawsze ma się pod ręką odpowiednią ilość mleka w proszku, aby podać dziecku pełnowartościowy posiłek. Pojemniki tego typu mają wygodne 3 lub 4 przegródki, a szczelne zamknięcie nie dopuszcza do wysypania się produktu lub przesypywania między komorami.

Kiedy zdecydować się na mleko w proszku?

mama karmiąca niemowlęKażda zmiana w diecie dziecka powinna być skonsultowana z pediatrą. Jeżeli u malucha lub mamy występują objawy świadczące o problemach zdrowotnych, mleko modyfikowane może okazać się świetną decyzją. Lekarz pomaga nie tylko w podjęciu decyzji o dokarmianiu, ale również o wyborze najlepszego produktu, który zapewni maluchowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Są pełne witamin, ale również dodatkowych probiotyków, wzmacniających odporność. Obecne na rynku produkty różnią się składem, a co za tym idzie, również smakiem. Musi być on zaakceptowany przez malucha i z tego powodu, znalezienie odpowiedniego może zająć dużo czasu. Pojemnik na mleko w proszku pozwoli na oddzielanie równych porcji produktu, za pomocą których przyrządzane będą tak samo smakujące posiłki. Dziecko będzie zadowolone, a rodzice dzięki szybszemu karmieniu malucha zyskają więcej czasu wolnego.

Bezpieczne i wygodne karmienie dziecka

Po narodzinach dziecka rodzice dostosowują całe swoje życie do potrzeb nowego członka rodziny. Ważne jest jednak, że przy odpowiedniej organizacji zadań i obowiązków mogą oni zyskać czas na odpoczynek lub obowiązki. Dzięki stosowaniu wysokiej jakości pojemników do przechowywania pokarmu karmienie malucha może być wykonywane nie tylko w obecności mamy. Przechowując w lodówce lub zamrażarce zapasy mleka, inni członkowie rodziny mogą wspierać młodych rodziców w opiece nad dzieckiem. Stosując akcesoria dedykowane najmłodszym, wykonane z wysokiej jakości materiałów, a także bezpieczne dla zawartości, nie trzeba obawiać się o stan pokarmu podawanego niemowlęciu. Będzie ono otrzymywało niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich porcjach, co pomoże mu w prawidłowym rozwoju.

Sklepy z akcesoriami dla najmłodszych mają w swojej ofercie artykuły, które w wielu sytuacjach mogą pomagać młodym rodzicom w opiece nad dzieckiem. Dzięki wysokiej jakości pojemnikom i woreczkom, w których można przechowywać mleko, karmienie malucha nie jest tak czasochłonne oraz nie wymaga ciągłej obecności mamy. Odgrzewanie pokarmu po zamrożeniu jest sposobem na lepszą organizację czasu, kiedy na świecie pojawia się dziecko.

Najnowsze wpisy

Powiązane wpisy