Kocyk do fotelika

Komfortowa wycieczka z maluchem również zimą

Okres zimowy wiąże się z wyzwaniami przede wszystkim dla rodziców, którzy muszą zadbać w sposób szczególny o swoje pociechy. Późna jesień i zima to czas wzmożonych infekcji i zachorowań na skutek obniżonej odporności. Aby unikać takich zdarzeń, należy uwzględnić nie tylko o odpowiednią dietę, suplementację witamin czy aktywność fizyczną, ale również właściwy ubiór i okrycia wierzchnie. To właśnie od nich zależy czy maluch będzie czuł się komfortowo podczas spaceru lub innych wycieczek. Warto jednak pamiętać, że nie wolno doprowadzać do żadnych skrajności – wychłodzenia, ani tak samo groźnego przegrzania. We wszystkim trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek. 

Bezpieczny śpiworek do fotelika na zimę

Rodzice powinni wiedzieć, że nie zaleca się przewożenia maluchów w kurtkach, ponieważ pasy bezpieczeństwa nie zadziałają wówczas, tak jak powinny, w razie wypadku lub kolizji. Te muszą być mocno napięte i przylegać blisko ciała brzdąca. Zatem jak ochronić dziecko przed chłodem? W tej roli świetnie sprawdzi się śpiworek do fotelika na zimę. Na rynku produktów dla szkrabów można znaleźć mnóstwo propozycji, w związku z czym, nikt nie będzie miał kłopotów z doborem koloru, wzoru czy rozmiaru. Przed zakupem warto jednak sprawdzić, z jakich materiałów został wykonany, ponieważ od jakości zależy to, czy posłuży przez dłuższy czas. Należy także sprawdzić, czy posiada certyfikaty świadczące o tym, że do jego wyprodukowania nie użyto szkodliwych substancji.

Kocyk do fotelika

Śpiworek dopasowany do fotelika

Producenci tekstyliów dla dzieci chcąc zadbać o komfort najmłodszych, przystosowali m.in. śpiworki do fotelików, tworząc w nich specjalne otwory na pasy w odpowiednich miejscach. Dzięki temu można swobodnie i w łatwy sposób je zamontować. Są stabilne, a rodzice mogą zapinać pasy bezpośrednio przy ciele brzdąca, tak, aby nie powstawał żaden luz, co zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy. Czym różni się śpiworek od tradycyjnego kocyka? Oprócz wydzielonego miejsca na pasy posiada także dodatkowe zabezpieczenie przed zsuwaniem się z malucha. Najczęściej otulacze z tej kategorii zapisane są na rzepy, wiązane, mają również suwaki czy mało spotykane już guziki.

Gwarantowane bezpieczeństwo dziecka z otulaczem

Zagwarantowanie bezpieczeństwa swojemu dziecku powinno być niemalże najważniejszą kwestią. W związku z tym nie wolno zapominać o wygodzie najmłodszych. Muszą czuć się dobrze oraz mieć zapewniony komfort termiczny. Kupując otulacz zimowy do fotelika, należy zwrócić uwagę na jego grubość. Nie może być zbyt cienki ani także za gruby, ponieważ mogłoby to doprowadzić do wyziębienia lub przegrzania. Żadna z tych skrajności nie jest dobra dla dziecka. Na rynku dostępne są najróżniejsze śpiworki przystosowane do poszczególnych pór roku. Warto przyjrzeć się parametrom i zaleceniom producentów. Najlepiej, jeśli tekstylia przeznaczone dla szkrabów zostaną wykonane z naturalnych materiałów, np. bawełny czy bambusa. Wówczas ma się pewność, że będą delikatne i nie wywołają dyskomfortu czy alergii.

Wielofunkcyjne kocyki do fotelików

Zarówno otulacze do wózków, jak i fotelików można znaleźć w atrakcyjnej cenie – już od kilkudziesięciu złotych. Trzeba jednak pamiętać, że niezwykle ważna jest także kwestia rozmiaru. Ten należy dopasować do wieku dziecka oraz modelu fotelika. Oczywiście większość z nich wyróżnia się uniwersalnością, ale zdarzają się sytuację, w których niektórzy potrzebują specjalnie przystosowanych produktów. Kocyk do fotelika ma wielu przeciwników, ale posiada również sporo zwolenników. Towarzyszył pociechom, zanim na popularności zyskały inne tekstylia do przewożenia maluchów. Z całą pewnością to jeden z wygodniejszych sposobów na szybkie okrycie szkraba w foteliku. Nie ma też żadnego kłopotu z owinięciem brzdąca w kocyk i przeniesieniem go w nim do domu.

Kocyk do fotelika

Zapakuj kocyk do torby podręcznej

Kocyki mają to do siebie, że jeśli posiada się ruchliwe dziecko, konieczne okaże się permanentne poprawianie kocyka. Istnieje wysokie  prawdopodobieństwo, że ten zacznie spadać, ściągać się, a to może doprowadzić do wychłodzenia dziecka. Niemniej jednak posiadanie go w podręcznej torbie w podróży będzie bardzo przydatne. Zdarzają się sytuacje, w których maluchy są wyjątkowo przyzwyczajone do konkretnych poduszek, maskotek czy kocyków i gdy mają je blisko siebie, czują się bezpieczniej, pewniej – wówczas szybciej zasypiają czy uspokajają się. Oprócz tego, gdy pobrudzą np. śpiworek  pokarmem lub wyciekiem z pieluszki, kocyk okaże się niezastąpiony.

Materiał tekstyliów dla dzieci ma znaczenie

Skóra niemowląt i starszych dzieci wyróżnia się wyjątkową delikatnością. W związku z tym, tekstylia mające bezpośrednią styczność z nimi, powinny być miłe w dotyku, a także wykonane z całkowicie bezpiecznych materiałów. Dzięki temu można uniknąć przykrych sytuacji w postaci np. alergii, podrażnień czy innych dolegliwości. W tej roli najlepiej sprawdza się bawełna. Trzeba jednak pamiętać, że dobranie grubości do panujących temperatur jest bardzo ważne. Zadbaj mądrze o swoją pociechę.

Najnowsze wpisy

Powiązane wpisy