łóżeczko dziecięce

Rodzaje łóżeczek dla niemowląt

Kompletowanie wyprawki i urządzanie pokoju bądź kącika dziecięcego to ekscytujące chwile w życiu przyszłych rodziców. Niemniej jednak warto pamiętać, że nie wszystkie artykuły dostępne na rynku okażą się dobrym wyborem dla najmłodszych. Dobór łóżeczka oraz wózka przysparza najwięcej kłopotów opiekunom. Przede wszystkim dlatego, że powinno się zwrócić uwagę na szereg aspektów  bezpieczeństwa, a także ich użytkowania mające ułatwić codzienne korzystanie z nich. Decydując się na zakup mebli dla dzieci, należy wziąć pod uwagę wielkość, a także funkcjonalność, ponieważ nie wszystkie warianty będą pasować. Dla osób mieszkających w domach bądź mieszkaniach dwukondygnacyjnych łóżeczka bez kółek lub wyjątkowo ciężkie będą problemem, szczególnie jeśli chciałoby się je przenieść. Dlatego też producenci wyszli naprzeciw konsumentom i dali im szeroki wybór – począwszy od kołysek, koszy Mojżesza, po tradycyjne łóżeczka, a skończywszy na wersjach turystycznych.

Tradycyjne łóżeczko dla maluchów

łóżeczko dziecięceOd lat dużą popularnością cieszą się tradycyjne łóżeczka różniące się od siebie rozmiarami, a także kolorami. Dzięki temu młodzi rodzice mają możliwość dopasowania ich do indywidualnych preferencji czy wystroju pomieszczenia, w którym będą się znajdowały. Ponadto większość z nich posiada regulowaną wysokość położenia materaca, co umożliwia dopasowanie jej do wieku malucha. Niektóre modele mają złożyć, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniu. Łóżeczko dziecięce z opcją 2 w 1 to produkt, z którego można korzystać nawet przez kilka lat. Rodzice powinni wybierać łóżeczka o zaokrąglonych krawędziach, ponieważ znacznie zwiększa to bezpieczeństwo pociech podczas snu i zabawy. Istotny jest też materiał, z jakiego zostały one wykonane, a także np. użyte do pomalowania farby. Nie mogą zawierać żadnych szkodliwych substancji. Wiele osób decyduje się na zakup drewnianych łóżeczek, czyli tych z naturalnych surowców.

Kołyska dla maluchów

Kołyska podobnie jak tradycyjne łóżeczka również posiada duże grono zadowolonych użytkowników. Jest mniejsza, a także bardziej mobilna. Z racji, że niektóre modele można bezproblemowo złożyć, nadają się zarówno do domu, jak i w podróży zastępując turystyczne propozycje. Najczęściej wyposażona zostaje w płozy, które delikatnie wprawione w ruch – ręcznie bądź automatycznie – w zależności od wybranego produktu – kołyszą maluszka, ułatwiając zasypianie i odciążając młodych rodziców. Tego typu łóżeczko dla noworodka można znaleźć w różnych wariantach kolorystycznych, wykonane z odmiennych surowców oraz z innym wyposażeniem – moskitiery, karuzele, rozkładane budki. Niemniej jednak warto pamiętać, że kołyski przeznaczone są dla niemowlaków do czasu, kiedy te samodzielnie zaczną siadać, ponieważ prawdopodobieństwo wypadnięcia z niej jest wówczas bardzo wysokie i staje się realnym zagrożeniem. Trzeba mieć zatem na uwadze, że po kilku miesiącach rodzice zmuszeni będą ją wymienić.

Kosze Mojżesza dla maluchów

łóżeczko dziecięceWygoda oraz komfort podczas snu dzieci okazują się bardzo ważne, dlatego też wybierając artykuły dla szkrabów, należy to uwzględniać. Ostatnie sezony przypominały wielu młodym rodzicom o istnieniu koszy Mojżesza, które swobodnie pełnią rolę, taką jak każde inne łóżeczko dla niemowlaka co najmniej przez kilka miesięcy. Główną ich zaletą jest niewielki rozmiar wydający się najbezpieczniejszą przestrzenią dla maluszka tuż po zmianie środowiska z brzucha mamy. Czuje się on wówczas zewsząd otulony, a niewielkie rozmiary koszy umożliwiają opiekunom, swobodne przenoszenie ich.

Niemalże każdy egzemplarz posiada poręczne uchwyty. Dzięki temu można zawsze mieć bobasa przy sobie, spoglądając na niego m.in. podczas wykonywania innych obowiązków np. gdy śpi. Warto również wspomnieć, że kosz Mojżesza świetnie wkomponuje się praktycznie w każde pomieszczenie urządzone w dowolnym stylu i jest ponadczasowy. Niemniej jednak wystarcza jedynie na kilka miesięcy – około czterech, w związku z czym w późniejszym okresie należy wymienić go na coś innego.

Łóżeczko turystyczne

Łóżeczko turystyczne zostało stworzone z myślą o opiekunach często wyjeżdżających z dziećmi. To świetny sposób na spokojny sen pociech na weekendowych wyjazdach do dziadków czy podczas urlopów. Ponadto cechuje się lekkością oraz mobilnością, która dla większości odgrywa kluczową rolę. Dzięki temu bez problemu udaje się złożyć łóżeczko i przenieść je, chociażby po schodach do innego pomieszczenia. Sprawdza się również w mieszkaniach o niewielkiej powierzchni, ponieważ na czas, gdy dziecko nie przebywa w nim, można bezproblemowo je złożyć.

Oprócz tego większość dostępnych modeli na rynku wyposażona jest w kółka umożliwiające przemieszczanie ich bez wysiłku fizycznego. Najczęściej wyprodukowane są z delikatnego materiału, a także siateczki, która pozwala na ciągła obserwację bobasa, gdy znajduje się wewnątrz. Ogromną zaletą okazuje się pewność, że podczas snu nie uderzy się w twarde szczebelki bądź nie włoży w nie ręki lub nogi, robiąc sobie krzywdę. Zamontowana siateczka charakteryzuje się elastycznością i delikatnością. Łóżeczka turystyczne pełnią wiele funkcji, w tym oraz sprawdzają się jako bezpieczne miejsce do zabawy.

Najnowsze wpisy

Powiązane wpisy