fioletowy bidon dla dziecka

W czym zabrać na spacer napój dla dziecka?

Czasami spacer z dzieckiem może okazać się problematyczny. Maluchy w zależności od wieku mają różne potrzeby, a zaspokojenie ich często wymaga natychmiastowej reakcji rodzica. Właśnie dlatego ważne jest, aby zawsze mieć przy sobie coś do wypicia i zjedzenia dla szkraba. Nauka kontrolowania pragnienia przychodzi z czasem, w związku z czym nie warto stawiać wobec pociechy wygórowanych oczekiwań w tym zakresie. Doprowadzi to wyłącznie do frustracji obu stron. Chcąc zabrać ze sobą wodę, sok czy jakikolwiek inny napój warto zaopatrzyć się w odpowiedni bidon lub kubek. Obecnie rynek obfituje w wiele ich rodzajów, przez co trudno zdecydować się na jeden model. W natłoku informacji warto jednak na chwilę przysiąść i zastanowić się nad tym, czego oczekuje się od produktu.

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, czy jest on odpowiedni do wieku dziecka. Główną rolę odgrywa tutaj rodzaj dzióbka. Przy wyborze należy uwzględnić również preferencje estetyczne brzdąca, który mógł już bardziej upodobać sobie konkretne motywy, np. samochody, księżniczki, bądź misie. Z atrakcyjnych wizualnie produktów będzie chciał korzystać częściej. Kolejną istotną kwestią powinna być szczelność. Dzięki temu można zapakować bidon w plecaczek malucha. Wtedy ten będzie mógł zabrać go do np. przedszkola bez niebezpieczeństwa zalania pozostałych przedmiotów. Czystość bidonów, jak i wszelkich innych naczyń, w których podaje się produkty spożywcze, jest bardzo istotna. Trzeba o to zadbać za każdym razem, gdy przygotowuje się malcowi coś do picia. W ten sposób ograniczy się ryzyko rozwijania się w nich różnego rodzaju bakterii, pleśni i grzybów, co mogłoby prowadzić do licznych infekcji i chorób u pociechy, a tym samym konieczności wizyt u lekarza.

Rodzaje bidonów dla dzieci

dziewczynka pijąca z bidonu ze słomkąWybierając bidon, warto kierować się nie tylko wyglądem, ale również jego rodzajem. Niektóre modele wzbogacone są w słomkę lub dzióbek. Oprócz standardowej formy, dostępne są również termiczne, które pozwalają na zachowanie odpowiedniej temperatury na dłużej. Cena nie powinna być najważniejszą kwestią, która sugerowałaby wybór produktu, takiego jak bidon dla dzieci. Zarówno ten tani jak i drogi może być kiepskiej jakości. Na co w takim razie trzeba zwrócić uwagę? Przede wszystkim na materiał, z jakiego został wykonany. Musi być pozbawiony BPA i innych szkodliwych związków. Słabe plastiki mogą nie tylko pozostawiać nieprzyjemny zapach i posmak, ale również szybko ulec zniszczeniu. Bidon ze słomką to ciekawa propozycja dla młodszych i starszych pociech. Występuje w bajkowych motywach, przez co szkraby często po nie sięgają. Głównym jego atutem jest urozmaicenie zwykłego picia za pomocą rurki.

Należy pamiętać, że przyjmowanie przez dzieci odpowiedniej ilości płynów jest bardzo ważne. Nierzadko nie chcą współpracować, a taka forma podania jakiegokolwiek napoju pomoże strudzonym rodzicom. Dla brzdąców powyżej szóstego miesiąca życia jest to także doskonała forma nauki samodzielności. Nie trzeba obawiać się o zadławienie czy rozlanie zawartości na podłogę. Słomka jest ruchoma, dzięki czemu możliwe jest picie pod każdym kątem nachylenia kubeczka. Chowa się za pomocą specjalnej klapki, aby po wylądowaniu na podłodze nie zbierała nieczystości. Za sprawą wyprofilowanych uchwytów maluch dodatkowo kształtuje umiejętność chwytania. Na rynku z łatwością można też zakupić bidon z fluorescencyjnymi elementami. Te świecąc w ciemności, umożliwiają malcowi sięgnięcie po napój nawet w nocy, tuż po przebudzeniu. Nie ma wtedy potrzeby budzenia któregoś z rodziców. Jest to cecha, którą z pewnością wykorzystają starsi użytkownicy.

Kiedy bidon sprawdzi się najlepiej, jak wybrać odpowiedni?

chłopiec pijący z bidonuBidon będzie przydatnym elementem nie tylko podczas wyprawiania dziecka do szkoły, ale również na spacerach. Bez względu na ich długość. Przebyte kilometry powodują pragnienie zarówno u maluchów, jak i dorosłych, w związku z czym bardzo ważne jest odpowiednie nawadnianie się np. podczas górskich wędrówek. Dzieci podróżujące w wózku również może złapać pragnienie, dlatego bez względu na wiek pociechy należy zabrać ze sobą napój dla niej. Szczególnie powinno się zadbać o to w przypadku gorących dni, aby nie doprowadzić do odwodnienia, o co wtedy bardzo łatwo. Najlepiej sprawdzają się chłodne napoje, jednak przy upale nie łatwo jest utrzymać je we właściwej takiej formie. Na pewno pomoże w tym bidon termiczny. Wiele osób kojarzy go przede wszystkim z gorącą herbatą, ten jednak sprawdzi się także w celu utrzymania zimna soku czy wody. Dzieje się tak za sprawą jego budowy. Ścianka naczynia wyróżnia się odpowiednią konstrukcją, która izoluje zawartość od temperatury otoczenia. Z wierzchu pokryty jest stalą nierdzewną, dalej jednak pozostaje lekki i bezpieczny. To bardzo ważne cechy w przypadku bidonów dla najmłodszych, podobnie jak rozmiar. Im produkt jest mniejszy, tym z pewnością mniej problemów będzie sprawiał podczas transportu i nie obciąży dodatkowo wagi plecaka. Lepiej zatem zainwestować w wariant półlitrowy niż np. litrowy.

Najnowsze wpisy

Powiązane wpisy