Łóżeczko dostawne

Zalety korzystania z łóżeczka dostawnego 

Pierwsze tygodnie z dzieckiem to czas wzajemnego poznawania swoich nawyków, a także poszukiwania najlepszych rozwiązań. Wiele mam karmiących piersią dla własnej wygody bierze maluchy do swojego łóżka, by w nocy nie trzeba było wstawać i przechodzić po niemowlaka do pokoju dziecięcego. Niemniej jednak ile osób, tyle opinii w tej kwestii. Mimo tego warto podkreślić, że liczne grono specjalistów uważa to za niebezpieczne, ponieważ może przyczynić się do śmierci łóżeczkowej. Co więcej, rodzice z pewnością nie będą czuć się w pełni komfortowo, ze względu na mniejszą ilość wolnego miejsca. Dodatkowo mogą odczuwać lęk przed obudzeniem pociechy, a co gorsze przygnieceniem.

Oczywiście spanie z maluchem ma również wiele zalet, lecz wady znacząco je przyćmiewają. Są jednak inne sposoby na to, by rodzice mieli swoją pociechę na wyciągnięcie ręki, zachowując jej bezpieczeństwo. W tej roli świetnie sprawdza się dostawka do łóżka dla noworodka. Na rynku można znaleźć najróżniejsze modele różniące się od siebie nie tylko wyglądem, ale także ceną, funkcjami, wykorzystanym materiałem czy wielkością. Dzięki temu każdemu z pewnością uda się wybrać wariant dopasowany do swoich indywidualnych preferencji oraz dysponowanego budżetu.

Czy warto zaopatrzyć się w łóżeczko dostawne?

łóżeczko dostawneOgromną zaletą dostawek jest to, że mogą służyć jako wolnostojące łóżeczka. Pełnią jednocześnie dwie funkcje, co przekłada się na ich praktyczność. Wyglądem nie odbiegają od tradycyjnych posłań najmłodszych. Różnią się przede wszystkim tym, że jeden z boków może być otwarty. Producenci stosują różne metody – jedni wykorzystują zamki ekspresowe, inni mechanizmy szynowe, które umożliwiają bezproblemowy dostęp do dziecka w środku nocy. Wystarczy, że dostawka będzie dosunięta do łóżka rodziców, a gdy zajdzie potrzeba utulenia malucha lub jego nakarmienia wystarczy otworzyć jedną część. Po zakończeniu karmienia należy przesunąć go do łóżeczka i  „zamknąć” by niemowlę było bezpieczne. Dostawka do łóżka to świetny sposób, ponieważ bobas cały czas czuje obecność rodziców, dzięki czemu jest spokojniejszy. Przekłada się to także na szybsze i łatwiejsze usypianie. Oprócz tego dziecko nie będzie miało kłopotu z samodzielnym spaniem, co oznacza, że lepiej zniesie przeniesienie do osobnego pokoju. Łóżeczko dostawne zapewnia bliskość i bezpieczeństwo spania, jako że maluch ma swoją przestrzeń. Ma się wówczas pewność, że rodzic nie uderzy przez przypadek brzdąca, np. machając ręką lub nie przykryje kołdrą, okrywając siebie. Warto również podkreślić, że takie modele umożliwiają kontakt fizyczny. Nie ma problemu z głaskaniem szkraba czy trzymaniem go za rączkę.

Wielofunkcyjność łóżeczek dostawnych

Zaopatrzenie się w taki model łóżeczka to wygoda i spokój ducha dla rodziców, ponieważ w każdej chwili mogą sprawdzić, czy szkrab śpi. Mobilne łóżeczko dla niemowlaka będzie idealne do niewielkich przestrzeni. W nocy  posłuży jako dostawka, w dzień jako tradycyjne łóżeczko. Decydując się na zakup poszczególnego modelu, dobrze sprawdzić, czy ma możliwość regulacji wysokości. Dzięki temu dopasowanie go do łóżka rodziców nie sprawi żadnego kłopotu. Przydatne mogą okazać się również kółka odpowiadające za mobilność i hamulce, które powstrzymują niekontrolowane przemieszczanie się np. poprzez przypadkowe odepchnięcie od łóżka podczas snu.

Dodatkowe funkcje i gadżety łóżeczek dostawnych

łóżeczko dostawne

Na rynku dostępne są łóżeczka dostawne nawet z możliwością regulacji materaca. Dlatego taki produkt może służyć jako główne miejsce do spania dla brzdąca, nawet gdy nie będzie potrzebował już stałego nadzoru rodziców. Sprawdzi się także jako łóżeczko turystyczne,  jeśli jego złożenie jest łatwe. Co więcej, większość wariantów zapewnia świetną cyrkulację powietrza dzięki siateczce umieszczanej po bokach. Świetnie przez nią widać niemowlaka, w związku z czym rodzic bez problemu ugotuje obiad, spoglądając na odpoczywającego malucha bez konieczności podchodzenia. Cena łóżeczek dostawnych waha się, ale w głównej mierze zależy od wielu czynników. Niektóre z nich posiadają mnóstwo dodatkowych funkcji oraz przydatnych akcesoriów.

Świetnie sprawdza się automatyczne lekkie bujanie, imitujące kołyskę. Dziecko znacznie szybciej się uspokaja, a rodzic nie musi go nosić czy bujać. Użyteczna okaże się również moskitiera odpowiednio dopasowana do danego modelu. Wówczas nie ma żadnych przeciwwskazań, by maluch mógł drzemać na zewnątrz w słoneczne dni. Żadne owady z pewnością nie przedostaną się do środka, a pociecha pooddycha świeżym powietrzem. Niewielkie kieszenie będą idealne do przechowywania podręcznych rzeczy czy kosmetyków. Dzięki nim rodzice mogą przygotować sobie na noc zapasowe pieluszki, krem na odparzenia czy termometr w razie pojawienia się gorączki. Takie drobnostki znacząco wpływają na poprawę komfortu rodziców, którzy nie muszą chować potrzebnych przedmiotów po szafkach nocnych, zachowując przy tym porządek. 

 

Najnowsze wpisy

Powiązane wpisy