rodzice prowadzący wózek z dzieckiem ubranym w ciemne ciuchy dla niemowląt

Jak ubrać niemowlę na spacer wiosną i latem?

Wiosna potrafi przysporzyć sporo problemów zarówno jeśli chodzi o dobór ubrań dla dorosłych, jak i odzieży dla najmłodszych członków rodziny. Kłopot wynika ze zmienności pogody – z minuty na minutę słońce potrafi wyjść zza chmur, ale też równie szybko schować się za nie, co wpływa na temperaturę na zewnątrz. W tym okresie odporność może być osłabiona, dlatego należy o nią dbać, szczególnie u dzieci. Nie są jeszcze w stanie zrobić tego same, dlatego w pełni polegają na dorosłych. Pierwsze tygodnie po pojawieniu się bobasa na świecie potrafią być trudne i wywracają dotychczasowe życie opiekunów do góry nogami. Wtedy też dają o sobie znać obawy i pytania związane z szeroko pojętym rodzicielstwem. Należy do nich kwestia ubioru, która dla licznej grupy młodych rodziców wciąż bywa trudną. Nie ma w tym nic dziwnego, przede wszystkim ze względu na delikatną skórę niemowlaka. Dlatego też ubranka noworodków powinny być łatwe w założeniu, dzięki czemu przebranie ich staje się wówczas szybkie i bezproblemowe.

Jakie ubranka sprawdzą się najlepiej?

dziewczynka ubrana w biały pajac niemowlęcy siedzi na łóżkuWarto jednak pamiętać, że ciuszki dla brzdąców muszą być odpowiednio dopasowane, czyli gwarantujące pełną swobodę ruchów, a także umożliwiające prawidłowy wzrost. W zależności od sezonu dzieci trzeba ubierać adekwatnie do miejsca przebywania oraz pogody. To właśnie uwarunkowuje liczbę ubranek, ich grubość w trakcie spaceru i nie tylko. Wiosną i latem świetnie sprawdzi się pajac niemowlęcy, który przede wszystkim zagwarantuje maluszkowi wygodę podczas snu. Bobasy uwielbiają spać na świeżym powietrzu, dlatego należy im to umożliwiać, kiedy tylko nadarza się do tego okazja. Jako że to swego rodzaju kombinezon zakładanie dodatkowej koszulki czy spodni jest zbędne. Niemowlak ma zapewniony komfort cieplny, a jednocześnie nic go nie uwiera – oczywiście, jeśli pajacyk został dobrze dopasowany i nie posiada metek powodujących dyskomfort. Na słoneczne dni idealnie nadadzą się body z długim lub krótkim rękawkiem (w zależności od temperatury) oraz spodenki. Nie wolno jednak zapominać, że w letnim sezonie ciuszki powinny cechować się przewiewnością zapewniającą właściwą cyrkulację powietrza.

O czym jeszcze pamiętać?

Kwestia materiału i wykonania odzieży dla maluszków odgrywa istotną rolę, szczególnie kiedy w ciepłym okresie wiele czasu spędza się na świeżym powietrzu. Zwiększona aktywność i spacery z dzieckiem muszą zapewniać mu bezpieczeństwo oraz komfort. Dlatego też dobór przewiewnych, cienkich ubranek jest najlepszą opcją. Wówczas brzdąc nie poci się, co zakłócałoby jego komfortowy wypoczynek czy zabawę. Wtedy też prawdopodobieństwo przegrzania go zostaje zminimalizowane, a gdy zrobi się chłodniej, wystarczy nakryć malucha kocykiem w gondoli. Należy jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie materiały nadają się do użytku dla bobasów. Kupując rzeczy dla nich, powinno robić się selekcję produktów poprzez sprawdzanie ich składu, a także posiadanych certyfikatów. Dzięki temu można mieć pewność, że do ich produkcji nie użyto szkodliwych substancji, co redukuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Bawełna to najlepsza tkanina na ubranka dla niemowląt, ponieważ została wielokrotnie sprawdzona i posiada szereg właściwości, w tym to, że zalicza się do tworzyw naturalnie oddychających, antyalergicznych, niezwykle delikatnych, miłych w dotyku oraz bezpiecznych dla niemowląt i starszych dzieci.

Czy nakrycie głowy jest niezbędne u niemowlaka?

dziecko siedzące w wózku z założoną jasną czapeczką dla niemowlątTo kwestia wzbudzająca wiele kontrowersji zaraz po smoczkach. w związku z czym ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Wato zatem przedstawić obie strony. Czapeczka dla niemowlaka okaże się konieczna, podczas gdy będzie on narażony na ekspozycję na promienie słoneczne, których kategorycznie powinno się w tym okresie unikać. Ochrona przed słońcem, a także wiatrem to główne zalety nakryć głowy. Warto jednak wiedzieć, że najlepiej decydować się na przewiewne produkty z naturalnych materiałów, idealnie dopasowane do główki pociechy. Nie mogą być ani zbyt luźne, ani w jakikolwiek sposób uciskać maluszka. Niemniej jednak powinno się brać pod uwagę warunki panujące na zewnątrz, ponieważ przegrzewanie dziecka niesie ze sobą wiele negatywnych konsekwencji dla zdrowia brzdąca. Trzeba dopasowywać odzież do pogody, ponieważ żadna ze skrajności nie jest dobra dla niemowląt. W chłodniejsze dni nawet dorośli zakładają cieniutkie czapki, aby ochronić siebie przed chłodnymi podmuchami wiatru, kiedy to można szybko się wychłodzić. Jak powszechnie wiadomo, przez głowę ucieka część ciepła, dlatego w takie dni nie wolno do tego dopuszczać. Pozwoli to na uniknięcie m.in. przeziębień.

Buciki a może same skarpetki?

Najmłodsze pociechy nie potrzebują jeszcze bucików, dlatego zarówno w domu, jak i na spacerze wystarczą im jedynie skarpetki. W wózkach każdy rodzic i tak ma dodatkowy kocyk, którym może okryć niemowlę w momencie ochłodzenia. Zaopatrując się w tę część garderoby, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich rozmiar czy materiał wykonania, ale także ich zakończenie. Najlepszy wyborem są te bezszwowe, dzięki czemu nie będą odciskać się na nóżkach niemowlaka, a tym samym nie spowodują dyskomfortu. Egzamin zdadzą też takie z elastycznym ściągaczem, ale na tyle delikatnym, że maluszek go nie wyczuje, a uniemożliwi on mu ich zdjęcie. Ze względu na wyjątkowo delikatną skórę niemowlęcia materiał, z jakiego zostały wykonane, powinien być miękki oraz miły w dotyku. Wybierając się ze swoim dzieckiem na spacer, warto również zadbać o akcesoria ułatwiające przebywanie poza domem, mowa o etui na smoczek, parasolce zabezpieczającej przed słońcem czy moskitierze na wózek chroniącej niemowlę przed owadami.

Najnowsze wpisy

Powiązane wpisy