kurtka dziecięca

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu jesiennej kurteczki dla dziecka?

Wybór odpowiedniej odzieży wierzchniej może być trudny nawet dla doświadczonych rodziców. Zwłaszcza opiekunowie starszych już dzieci mogą napotkać dodatkowe przeszkody w szybkim rozwiązaniu tego problemu. Oprócz wymogów związanych z panującą jesienną aurą muszą też spełnić wymagania dotyczące wykreowanych już w pewnym stopniu upodobań maluchów. Dodatkowo producenci dbają, aby było w czym wybierać.

Idealna jesienna kurtka dla dziecka – jaka powinna być?

kurtka dziecięca

Ideały nie istnieją, ale jaka powinna być najlepsza kurtka dla każdej pociechy? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał. Ze względu na warunki podczas polskiej jesieni i czasem gwałtownie zmieniającą się pogodę, odzież wierzchnia dla dziecka powinna być wodoodporna. Szczególnie też trzeba sprawdzić, aby oprócz spełnienia wyżej wymienionej cechy taka kurteczka była również wykończona podszewką, gdyż sam materiał zabezpieczający przed deszczem nie wystarczy. Najlepiej, gdyby była ocieplana mięciutkim polarem czy innym materiałem chroniącym zarówno przed wychłodzeniem, jak i przegrzaniem. Warto zerknąć, aby tylko zewnętrzna warstwa była wykonana ze sztucznego materiału – tylko tam jest on mimo wszystko konieczny, gdyż jedynie taki rodzaj włókna jest wodoodporny.

Zaraz obok materiału, z którego wykonana jest kurtka dziecięca, liczy się również rozmiar. Jesienne poranki i wieczory są z dnia na dzień chłodniejsze, dlatego też z pewnością każdy rodzic zadba o to, aby jego dziecko było ubrane na tak zwaną cebulę, czyli warstwowo. Najlepiej, żeby nie była ona przylegająca do sylwetki, tylko trochę luźniejsza, zapewniając tym samym swobodę ruchów i możliwość założenia pod nią cieplutkiego swetra czy bluzy. Gdy uda się już znaleźć odpowiedni rozmiar, warto jeszcze zwrócić uwagę na rodzaj zapięcia. W tym wypadku warto kierować się zasadą im prostsze, tym lepsze. Dla małych dzieci sporym utrudnieniem można być zbyt duża liczba różnych zatrzasków i guzików, z którymi mogą sobie jeszcze nie poradzić nieco niezgrabne rączki. Dlatego też najszybszy i najprostszy jest zamek błyskawiczny – wygodny dla rodziców i ich dzieci, gdy działa się pod presją czasu bądź gdy maluch się już nieco niecierpliwi.

Każda dobra kurtka jesienna dla dziecka powinna mieć też kaptur. Stanie się on gwarantem zabezpieczenia przed każdą, nawet najbardziej niespodziewaną pogodową zmianą. Dodatkowym atutem będzie na pewno możliwość szybkiego odpięcia i podpięcia takiego kapturka. Dzieci często są niechętne do noszenia czapek, albo je gubią, albo zapominają, dlatego kaptur będzie idealnym kompromisem i zabezpieczeniem przed zimnem. To też dobra alternatywa dla zapominalskich, którym nie po drodze z noszeniem przy sobie parasola na wypadek zmian pogodowych. Wszyte w kurtkę ściągacze będą kolejną ochroną przed nieprzyjemnym chłodem jesieni. Dzięki nim mniej ciepła będzie uciekać przez rączki i bioderka dziecka, będzie się czuło dużo bardziej otulone i zabezpieczone przed chłodem.

Nie tylko funkcjonalność – modne wzory kurtek dla każdego malucha

kurtka dziecięca

Funkcjonalność to pierwszy z wymogów, jakimi kierują się rodzice, chcąc tym samym zapewnić maluchom komfort i wygodę. Jednak im dziecko starsze, tym ma coraz większe wymagania dotyczące również samego wyglądu kurteczki. Często podpatruje, co noszą jego rówieśnicy w przedszkolu i chciałoby mieć taką samą. Dlatego wybierając się z maluchem w celu zakupu nowej kurtki jesiennej, warto zaproponować dziecku kilka opcji, które spełniają oczekiwania rodziców i jednocześnie dziecko będzie miało ostateczny wpływ. Zależnie czy lubi różne wzory i kolory. Małe księżniczki na pewno dobrze poczują się w płaszczykach. Będzie to idealna opcja i do spódniczki i do spodni – w każdym wariancie dziewczynce będzie równie ciepło i pięknie będzie prezentował się do wzorzystych rajstopek. Dzieci uwielbiają również gadżety! A takie w kurtkach umilają dumne prezentowanie się na terenie przedszkola czy szkoły oraz jesiennym spacerze. Funkcjonalności, ale i bezpieczeństwa dodadzą kolorowe odblaski, które często mogą być wkomponowane w zameczek od kurtki czy kapturek. Ładnie prezentują się również odblaski na zgięciach łokci. Dużo kieszonek to też kolejny atut! Mnóstwo miejsca na przechowywanie skarbów. Jesienne dni bywają już bardzo chłodne, a rączki dzieci często zmarznięte, dlatego dobrze, jeśli kurtka ma pół rękawiczki integralne z rękawami – które staną się dzięki temu gwarantem, że dziecko ich nie zgubi i nie będą mu marznąć łapki.

Lepiej, żeby decyzja o wyborze kurteczki dla dziecka była dobrze przemyślana – może zapewnić spokój nawet na kilka sezonów. Wiadomo, że rodzice w pierwszej kolejności kierują się funkcjonalnością odzieży wierzchniej, jednak warto przy tym wyborze kierować się również preferencjami dzieci, aby czuły się w niej jak najbardziej komfortowo i z miłą chęcią wkładały ją na siebie.

Najnowsze wpisy

Powiązane wpisy