uchwyt na kubek przyczepiony do dziecięcego wózka

Przystosowanie wózka do potrzeb dziecka i rodziców

Wózek jest nieodłączną częścią wyprawki dla każdego dziecka. Jest to główny środek lokomocji takich maluchów, pozwala na komfortowy i bezpieczny wspólny spacer, na którym można pokazać im kawałek okolicy. Obecnie na rynku mamy szeroką gamę wózków głębokich, spacerowych z zaawansowaną technologią, jak i tych tradycyjnych. Sprawdzają się one również przy nieco starszych dzieciach, a zwłaszcza podczas urlopowych wyjazdów, gdy pociechy nie chcą przemierzać kolejnych kilometrów na nogach, zawsze można wtedy posadzić je w wózeczku i zwiedzać dalej.

Rodzaje wózków

mama z dzieckiem na spacerze w jezienną poręWybór wózków w sklepach z akcesoriami dla dzieci jest ogromny, przez co jeszcze trudniej się na coś zdecydować. W natłoku informacji ciężko rozeznać się, który spełni wszystkie wymagania i będzie najlepiej służył maluchowi. Na co warto więc zwrócić uwagę? Wybór odpowiedniego wózka powinien opierać się przede wszystkim na wieku brzdąca, który będzie go użytkował. Pojazdy dla maluchów dzielimy na trzy rodzaje – spacerowe, głębokie i uniwersalne. Pierwsze polecane są dla dzieci starszych, drugie zaś dla młodszych, jeśli chodzi o wózki trzeciego rodzaju, są zdecydowanie najbardziej praktyczne, łączą w sobie cechy wszystkich poprzednich dzięki wymiennym elementom. Tak zwane wózki 3w1, można również dostać w komplecie z fotelikiem, który łatwo zamontować na ich stelażu, jak też w samochodzie.

Mieszkając w bloku, w którym nie ma windy, powinno się zwrócić uwagę na wagę wózka. Nie łatwo będzie wnieść go po schodach z dzieckiem w środku, dlatego powinien być on możliwie jak najlżejszy, a przy okazji solidny, bo czasem te dwie rzeczy nie idą ze sobą w parze. Musi też mieć odpowiednie testy bezpieczeństwa, które zagwarantują bezpieczne użytkowanie i spacery bez obawy o jakość sprzętu. Warto zwrócić również uwagę na rodzaj kół, najpopularniejsze to gumowe i piankowe. Drugie, są zdecydowanie łatwiejsze w codziennym użytkowaniu, istnieje małe prawdopodobieństwo, że gdy najedziemy na ostry przedmiot, ulegną przebiciu tak jak w przypadku opon gumowych. Te drugie jednak sprawdzą się w każdym terenie, zapewnią maluchowi większy komfort na przykład na kamiennej drodze.

Przydatne akcesoria do wózków

Wraz z wiekiem, zmieniają się potrzeby dzieci jak i ich rodziców. Dwuletnie dziecko będzie potrzebowało zupełnie innych akcesoriów niż niemowlę, dlatego dorośli powinni się zaopatrzyć w szereg przydatnych dodatków, aby w razie potrzeby wszystko było pod ręką. W trakcie pierwszych spacerów szczególnie potrzebny może okazać się organizer do wózka, to właśnie w nim można schować butelkę z mlekiem, pampersy czy jakieś dodatkowe ubranko w razie potrzeby. Niektóre rodzaje takich toreb mają specjalny wkład, dzięki czemu przygotowany pokarm nie utraci swojej temperatury i nawet gdy na dworze będzie chłodno, mleko wciąż pozostanie ciepłe. Potrzebne będzie również odpowiednie usłanie wnętrza gondoli, aby zapewnić maluchowi jak największy komfort podróży, można dodać otulacz lub ewentualnie kołderkę i poduszkę, choć dobrą opcją jest również wkładka do wózka. Obecnie da się dostać ją w najróżniejszych kolorach, wzorach, dzięki czemu łatwo ją dopasować. Na daszku warto zawiesić zabawki, które dodatkowo zajmą brzdąca. Gdy dziecko jest starsze, niezbędnym akcesorium będzie uchwyt na kubek do wózka. Dzięki niemu można mieć pewność, że kubeczek lub buteleczka nie wyląduje na ziemi gdy maluchowi przypadkiem wymknie się z rączek, jest to też wygodna opcja dla mam – nie będą musiały ich nosić, wystarczy włożyć do uchwytu i można spacerować dalej.mama i wózek z zainstalowaną torbą do wózka

Akcesoria, dobierane do wózków na spacery, będą różnić się w zależności od pory roku. Na słoneczne i ciepłe lato przyda się moskitiera, która ochroni pociechę przed owadami, czy na przykład parasolka przeciwsłoneczna, aby promienie słoneczne nie raziły ją w oczy. Przydatna może też być folia przeciwdeszczowa, gdyby niespodziewanie pojawił się deszcz. Jesienią nie warto rezygnować od razu ze wszystkich letnich dodatków, szczególnie gdy ta pora roku dopiero się zaczyna zarówno parasolka, jak i folia na pewno się przydadzą.

Czy wózek może być przydatny również w domu?

To, czy wózek będzie pełnił przydatną rolę również w domu, zależy od preferencji rodzica. Co prawda zdania na ten temat są podzielone – jedni uważają, że wózek jest tylko na spacery, inni mówią, że w domu jest niezastąpiony. Może on posłużyć na przykład, gdy dziecko boryka się z kolkami, niekiedy takie kołysanie w wózku uspokaja dzieci i je rozluźnia, łagodząc ból i pomagając zasnąć. Kolejnym rozwiązaniem na użytkowanie wózka w domu jest forma przenośnego łóżeczka dla małego dziecka, by mieć je na oku podczas innych czynności. Wiele maluchów łatwo zasypia w wózkach, tam łatwo je ukołysać, a później dopiero przełożyć do łóżeczka, lub nawet tam zostawić. W małych pomieszczeniach jednak dodatkowy sprzęt może zajmować zbyt dużo miejsca, więc nie wszędzie to rozwiązanie się sprawdzi. Jeśli jednak mieszkanie lub dom umożliwia nam takie rozwiązanie, z pewnością warto spróbować.

Najnowsze wpisy

Powiązane wpisy