Basen dla dzieci

Pierwszy basenik dla niemowlaka

Przydomowy basen to wyjątkowa atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Podczas upalnych dni staje się obowiązkowym elementem każdego ogrodu, a w niektórych przypadkach nawet balkonów. To o wiele bardziej komfortowa opcja niż wycieczki na publiczne kąpieliska, z uwagi chociażby na brak opłat czy tłumów. Dla wielu osób to także o wiele bardziej higieniczne – woda pochodzi ze znanego źródła, nie musi być chlorowana, a ponadto dostęp do niej mają wyłącznie domownicy.

W sklepach zarówno internetowych, jak i stacjonarnych wybór basenów jest ogromny. Z łatwością dopasuje się je do wszystkich indywidualnych potrzeb. Różnią się przede wszystkim sposobem rozkładania czy rozmiarami. Istnieją dmuchane, stelażowe i rozporowe. We wszystkich wariantach znajduje się wiele rozmiarów, w związku z czym z łatwością dobierze się coś dla starszych pociech i niemowlaków. Dobrze sprawdzają się również tzw. baseny suche, te można uzupełnić kolorowymi kulkami. To świetne rozwiązanie dla najmłodszych pociech, a także osób, które z uwagi chociażby na mieszkanie w bloku, nie mogą sobie pozwolić na taki wypełniony wodą. Piłeczki natomiast będą świetną zabawą przez cały rok.

Jaki basen dla niemowlaka?

basen dla dzieciNajmłodsze brzdące nie potrafią pływać, zatem nie czerpią z tego żadnej radości. Podoba im się samo przebywanie w wodzie i zabawa swoimi zabawkami, które unoszą się na powierzchni. W związku z tym basenik dla niemowlaka powinien być przede wszystkim płytki. Dzięki temu brzdąc będzie mógł swobodnie w nim usiąść, a ryzyko negatywnych scenariuszy, wynikających z braku umiejętności pływania znacznie maleje. Nie oznacza to jednak, że maluch może zostać bez opieki. Nic bardziej mylnego! Niezależnie od wieku dzieci i rodzaju basenu zabawę zawsze powinien kontrolować dorosły, aby w razie potrzeby odpowiednio szybko zareagować.

W przypadku niemowląt najlepiej sprawdzają się baseny dmuchane, głównie ze względu na to, że wybór okazuje się ogromny. Istnieje mnóstwo kształtów, rozmiarów i dodatków, które urozmaicą zabawę najmłodszym. Warto również podkreślić, że brzegi są miękkie, zatem brzdąc może się o nie swobodnie oprzeć, a ponadto nie uderzy się w główkę. Ten rodzaj baseniku będzie łatwy zarówno w rozkładaniu, jak i składaniu. Przy użyciu automatycznej pompki napompowanie go zajmuje parę minut, podobnie jest z pozbyciem się powietrza. Złożony w kostkę i schowany do oryginalnego pudełka nie będzie zajmował dużo miejsca nawet w szafie.

Basenik ze zjeżdżalnią – sposób na dobrą zabawę

W zależności od ilości miejsca, jakim się dysponuje, można pozwolić sobie na różne warianty ogrodowego kąpieliska. Basen dla dzieci dmuchany, często wzbogacony jest o różnego rodzaju dodatki i akcesoria, które urozmaicają zabawę. Efektywny i dający wiele radości dodatek to zjeżdżalnia wodna. Niektóre są częścią konstrukcji samego basenu, inne zaś można swobodnie dostawić do niego lub złożyć, gdy nie będzie potrzebna. W większości przypadków wykonuje się ją z miękkiego materiału, pozostaje dmuchana, co przekłada się na zwiększone bezpieczeństwo malucha podczas zabawy. Często posiada specjalny otwór, do którego podłącza się wąż, a wtedy woda sprawia, że pociecha się ślizga. Tego typu zjeżdżalnie nie są wysokie, w związku z czym nawet niemowlaki z pomocą rodziców mogą się na nich trochę pobawić. Decydując się na taki zakup, warto jednak zwrócić uwagę na to, czy kąt nachylenia będzie odpowiednio duży. Dzięki temu zjazd będzie płynniejszy i bezpieczniejszy. Nie powinna być też zbyt wysoka, ponieważ mogłoby to przestraszyć maluchy. Warto decydować się na nie, jeśli sam basen również jest duży, dzięki temu opiekun bez problemu będzie mógł pomagać pociesze z niej zjechać.

Inne akcesoria przydatne do baseników dla niemowląt

basen dla dzieciW dużej mierze baseny rozkładane są na zewnątrz w prywatnych ogródkach. Latem słońce jest naprawdę ostre, zatem należy odpowiednio zabezpieczyć bawiące się w wodzie dziecko. Niektóre warianty wyposażone są w nadmuchiwane daszki, które zapewniają cień wewnątrz baseniku. Dzięki temu ryzyko udaru zmniejsza się niemal do zera, w związku z czym pociecha może spędzić w wodzie nieco więcej czasu. Inne elementy, jakie z pewnością przyniosą wiele radości, to różnorodne sikawki wodne. Najlepiej wyglądają te tematyczne np. gdy basen ogrodowy dla dzieci jest w motywie statku pirackiego, ta może imitować chociażby armatę. Równie popularne są jednak również te pod postacią różnorodnych kwiatków, kurtyn wodnych itp.

Innym dodatkiem, który bezapelacyjnie wpływa na jakość zabawy w basenie, są różnorodne zabawki. Można zabrać parę ulubionych przedmiotów z domu, jednak zdecydowanie najlepiej sprawdzają się te unoszące się na powierzchni. Najpopularniejsze to te dmuchane, nierzadko nawet dodawane wraz z basenem do zestawu. Występują w różnorodnych motywach od zwierząt przez postacie z kreskówek po pojazdy czy rośliny. Z łatwością zatem znajdzie się coś, co szczególnie przypadnie dziecku do gustu. Nie mają małych elementów, w związku z czym nie ma ryzyka, że niemowlę się nimi zadławi. Niezawodne mogą okazać się również zabawki zrobione z gumy.

Najnowsze wpisy

Powiązane wpisy