dziecko karmione butelką

Podgrzewacz do butelek funkcjonalne urządzenie o wielu zastosowaniach

W wyprawce dla niemowlaka znajduje się szereg przydatnych akcesoriów, które ułatwiają młodej mamie opiekę nad maluszkiem. Przykładem będzie podgrzewacz i sterylizator do butelek. Dla wielu osób tego typu gadżety są wręcz niezbędne. Jako że małe dzieci domagają się posiłku o różnych porach, zawsze warto mieć pod ręką wcześniej przygotowane mleko. Jest to możliwe dzięki podgrzewaczowi, który ogrzewa i utrzymuje stałą temperaturę przez dłuższy czas. Dziecko nie będzie musiało czekać, aż dostanie butelkę z ciepłym i pożywnym pokarmem.

Czym jest i jak działa podgrzewacz do butelek?

mama z dzieckiem w kuchniPodgrzewacz do butelek jest jednym z chętnie wybieranych akcesoriów podczas kompletowania wyprawki dla dziecka. Stanowi duże udogodnienie dla każdego rodzica, gdyż ułatwia codzienną opiekę nad maluszkiem. Nowoczesne podgrzewacze wystarczy podłączyć do prądu i ustawić zgodnie z potrzebami, po czym uruchomić i gotowe. Dostępne są nawet modele do zabrania w podróż, wyposażone w kabel podłączany do ładowarki samochodowej. Wewnątrz podgrzewacza znajduje się komora, do której wlewa się wodę, po czym ustawia konkretną temperaturę. Butelkę z pokarmem wkłada się do rozgrzanej komory, a po chwili ciepły posiłek dla maluszka jest już gotowy.

Nagrzana woda przekazuje temperaturę butelce. Można ustawić preferowaną temperaturę, dzięki czemu nie trzeba martwić się o to, że jedzenie będzie za zimne lub zbyt gorące. Dostępne są też różne tryby do wyboru. W przypadku każdego dziecka bardzo ważne jest to, aby otrzymywało pokarm o właściwej temperaturze. Podgrzewacz wymaga źródła zasilania, wystarczy podłączyć go do dowolnego kontaktu. Podstawowe modele służą wyłącznie do podgrzewania pokarmu, ale można też kupić urządzenie wyposażone w szereg innych funkcji. Podgrzewacz z termostatem umożliwia utrzymywanie temperatury przez dłuższy czas. Przydatna będzie też funkcja sterylizacji butelki, automatyczny wyłącznik po wyparowaniu wody, blender do przygotowania papki dla dziecka.

Do czego może przydać się podgrzewacz do mleka?

Podgrzewacz do butelek to akcesorium przydatne każdego dnia. Małe dziecko je często, ale są to niewielkie ilości. Każdorazowe przygotowywanie pokarmu jest uciążliwe, szczególnie z samego rana lub w nocy. Podgrzewacz będzie wobec tego dużym udogodnieniem dla zaspanej i zapracowanej mamy. To idealna opcja w przypadku dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym. Można szybko podgrzać wodę do optymalnej temperatury, zniknie konieczność naprzemiennego studzenia i podgrzewania pokarmu. Butelka z mlekiem wyjęta z podgrzewacza jest od razu gotowa do użycia, co przekłada się na dużą wygodę i oszczędność czasu. Zakup podgrzewacza poleca się też matkom karmiącym piersią, można przygotować w nim odciągnięty wcześniej pokarm. Będzie to niezwykle pomocne pod nieobecność matki, gdy dzieckiem zajmuje się inna osoba. Warto w takim przypadku wybrać model z funkcją rozmrażania, dzięki czemu dosłownie każdy będzie w stanie przygotować pełnowartościowy posiłek dla maluszka. Rozmrażanie pokarmu poza lodówką jest niewskazane, ale z podgrzewaczem staje się to możliwe.

Po urządzenie to warto sięgnąć podczas rozszerzania diety dziecka, gdy mleko przestaje być już jedynym pokarmem. W podgrzewaczu można zrobić przeciery warzywne i owocowe. Możliwe jest też szybkie i łatwe ogrzanie gotowych dań ze słoiczków. Wielu rodziców przygotowuje samodzielnie posiłki dla swoich dzieci. Mając podgrzewacz, można zrobić więcej jedzenia na zapas, nie będzie problemu z ich późniejszym odgrzaniem. W sprzedaży dostępne są nawet modele pozwalające na blendowanie pokarmu i gotowanie na parze. Mamy chcące ułatwić sobie życie oraz dawać dziecku pełnowartościowe i zdrowe posiłki będą zachwycone wielofunkcyjnym podgrzewaczem o wielu możliwościach. Urządzenie to jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż kuchenka mikrofalowa czy zwykła. Pozwala na zdrowe, szybkie i bezpieczne przygotowanie posiłku w dowolnym momencie i miejscu. Nie trzeba martwić się o przegrzanie ani przypalenie jedzenia. Posiłki wyciągane z podgrzewacza odznaczają się wysokimi walorami smakowymi i dużą zawartością składników odżywczych.

Jak wybrać odpowiedni podgrzewacz do butelek?

karmienie niemowlęcia butelkąPrzy wyborze podgrzewacza do butelek należy mieć na uwadze jego rodzaj. Standardowe modele elektryczne służą wyłącznie do podgrzewania mleka. Z kolei urządzenia wielofunkcyjne pozwalają na wykonywanie wielu czynności typu sterylizacja, miksowanie, gotowanie na parze. W sprzedaży dostępne są również podgrzewacze samochodowe, które podłącza się do gniazda zapalniczki w aucie. Świetnie sprawdzą się wobec tego podczas podróży. Ciekawą opcją są podgrzewacze mobilne wzbogacone o powłokę termoizolacyjną, które nie wymagają podłączenia do gniazdka elektrycznego. Podgrzewacze mogą mieć też postać ekspresu lub być w wersji podwójnej (świetna opcja dla bliźniaków).

Przy wyborze urządzenia należy mieć na uwadze jego moc, która decyduje o szybkości nagrzewania pokarmu. Znaczenie ma też pojemność urządzenia, czyli rozmiar i wysokość otworu na butelkę/miskę/słoik. Przy zakupie podgrzewacza należy mieć na uwadze regulację temperatury, możliwość jej ustawienia lub wybrania konkretnego programu pracy. Ważną funkcją jest też utrzymywanie ciepła przez dłuższy czas. Godne polecenia są podgrzewacze wyposażone w wyświetlacz LCD, który pokazuje czas i temperaturę oraz w automatyczne wyłączenie po zaprogramowanym czasie nagrzewania. Mile widziana będzie funkcja rozmrażania, blendowania, inteligentnego podgrzewania, gotowania na parze, sterylizowania, zabezpieczenia przed przegrzaniem. Warto zwrócić uwagę na to, czy w zestawie znajduje się koszyczek do podgrzewania słoików, pokrywa chroniąca wnętrze urządzenia przed zanieczyszczeniami, miarka do wody, miseczka do pokarmów stałych.

Najnowsze wpisy

Powiązane wpisy