dziecko ze smoczkiem na zawieszce

Rodzaje zawieszek do smoczków

Smoczek to uniwersalny i najpowszechniej stosowany uspokajacz każdego małego dziecka. Z jego funkcji korzysta niemal każdy rodzic. Jednak co w momencie, kiedy smoczek się zawieruszy? Z pewnością takiej sytuacji doświadczyło wielu rodziców i doskonale wiedzą, że nie jest to przyjemny moment. Dlatego rozsądnym podejściem jest zainwestowanie w zawieszki do smoczka. Nieważne, czy maluch używa tego akcesorium często, czy rzadko. Jeżeli po nie sięga to zawieszka do smoczka stanowi bardzo użyteczny element w codziennej opiece nad dzieckiem. Dlaczego jest tak istotna?

Zawieszki do smoczków spełniają przede wszystkim rolę ochronną, ponieważ zabezpieczają smoczek przed nieustannymi upadkami na ziemię. Z uwagi na to, że stanowi on dla większości maluchów podstawowy element codziennego wyposażenia, dobrze jest zaopatrzyć się w odpowiednie zawieszki, które będą chroniły go przed kontaktem z podłogą, a także stanowiły unikalną ozdobę ubranka dziecka.

Zawieszka do smoczka – dlaczego jest niezbędna?

śpiące dziecko ze smoczkiem na zawieszceNiewątpliwie smoczek stanowi dla dzieci jedno z podstawowych akcesoriów, które są przez nie używane w początkowym etapie życia. Z uwagi na kształtowanie się odruchów malucha i jego ogólnej motoryki, smoczek, który nie posiada zawieszki, bardzo często ląduje na ziemi. A gdzie znajdzie się w kolejnym kroku? Zapewne w budzi pociechy, co może prowadzić do infekcji. Dlatego, aby uniknąć tego rodzaju sytuacji, doskonałym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w odpowiednie zawieszki do smoczka.

O odpowiednim poziomie bezpieczeństwa tych gadżetów decyduje kilka podstawowych czynników. Bezpieczny łańcuszek do smoczka to taki, który wykonany został z właściwego materiału oraz posiada odpowiednie zapięcie. Z kolei zapięcie stanowi jeden z kluczowych elementów, ponieważ musi być nie tylko trwałe, ale dobrze, jeżeli posiada blokadę, która uniemożliwia dziecku odpięcie akcesorium. Jednymi z najpopularniejszych materiałów do wykonania zawieszek są silikon medyczny bądź drewno. Choć najlepszym potwierdzeniem bezpieczeństwa stosowanych zawieszek są certyfikaty oraz atesty, na co należy zwrócić uwagę w momencie zakupu.

Dziecko z każdym miesiącem życia dynamicznie rośnie. A co za tym idzie, staje się zdecydowanie bardziej ruchliwe i aktywne. Długość snu zostaje zmniejszona, a maluch coraz chętniej wyciąga ręce po zabawki i doświadcza różnego rodzaju bodźców z otoczenia. Około piątego miesiąca życia, dzieci zazwyczaj nie leżą bezwładnie w łóżeczku. Zaczynają sięgać po różne przedmioty, wkładając i wyjmując smoczek z ust. Z kolei w trakcie spacerowania wyrzucanie smoczka poza wózek, może być dla większości rodziców bardzo dużym wyzwaniem. Z uwagi, że systematyczne mycie go jest po prostu niemożliwe, a zabrudzony nie może lądować w ustach dziecka, istotne jest stosowanie zawieszek. Spełniają one funkcje przede wszystkim ochronne, ale także estetyczne.

Łańcuszek do smoczka – praktyczna ozdoba

chłopiec ze smoczkiem z zawieszkąŁańcuszki do smoczków dla maluchów to rozwiązanie bardzo praktyczne dla rodziców. Dzięki nim minimalizują szansę, iż dziecko będzie korzystało z zabrudzonego smoczka. Ponadto oprócz ochronnej funkcji, którą posiadają zawieszki, stanowią one doskonałą ozdobę ubioru dziecka. Wiele z nich wykonanych jest z dużą precyzją oraz dbałością o szczegóły, dzięki czemu przybierają zróżnicowane formy i kształty, często udekorowane licznymi ozdobami. Warto zaznaczyć, że z uwagi na pomysłowość producentów w ramach wykorzystania dodatkowych elementów na takim łańcuszku, może on stanowić także doskonałą zabawkę dla malucha, na przykład w trakcie spacerów.

Obecnie zawieszki do smoczka dostępne są w bardzo dużej ilości różnorodnych kształtów oraz wariantów kolorystycznych. Także do ich wykonania wykorzystywane są coraz to różniejsze materiały. Pozwala to na bezproblemowe dopasowanie ich do wielu innych potrzebnych akcesoriów dziecka takich jak: ubranka, kocyk, wózek czy torby. Warto zaznaczyć, że na dzień dzisiejszy zawieszka do smoczka spełnia nie tylko rolę ochronną i estetyczną, ale także funkcjonalną, ponieważ może być wykorzystana przez dziecko jako jedna z jego zabawek.

Bezpieczeństwo i rodzaje popularnych zawieszek do smoczków

Współcześnie największą popularnością cieszą się zawieszki, które wykonane są z miękkiego silikonu. Często spełniają także rolę gryzaka dla dziecka, ponieważ silikon medyczny to materiał hipoalergiczny. Jeszcze innym rodzajem, który obecnie robi furorę na rynku, są zawieszki drewniane w bardzo różnych kolorach i kształtach. Niemniej należy pamiętać, że decydując się na taki zakup, trzeba upewnić się, iż nie posiadają one żadnych elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Kolejny typ produktów, to połączenie drewna i silikonu, co sprawia, że są one bardzo funkcjonalne i estetyczne. Jednak zawieszka do smoczka przede wszystkim musi być bezpieczna dla malucha. Ponadto charakteryzować się ma jakością wykonania i trwałością. Dopiero po spełnieniu tych kryteriów można skierować swoją uwagę w stronę estetyki jej wykonania.

Najnowsze wpisy

Powiązane wpisy