dziecko ze smoczkiem z zawieszką

Zalety stosowania zawieszek do smoczków

Opieka nad dzieckiem wymaga stosowania ogromnej ilości różnego rodzaju gadżetów i dodatków. Niektóre powodują, że dziecko rozwija się lepiej i stabilniej, a jeszcze inne pozwalają maluchowi zachować spokój i np. lepiej spać. Pośród wielu najróżniejszych gadżetów, jeden jest jednak wybierany w pierwszej kolejności, a jest to oczywiście smoczek. Jak się jednak okazuje, nawet i sam smoczek, który jest przecież tak genialnym dodatkiem do opieki nad dzieckiem, może zostać w pewien sposób udoskonalony. Wielu rodziców poleca dołożenie do niego prostego gadżetu. Czym są zawieszki do smoczka, a także jakie są zalety ich stosowania? Czy istnieją jakieś konkretne cechy takich zawieszek, na które powinno się zwracać w pierwszej kolejności uwagę podczas ich wybierania?

Czym jest zawieszka do smoczka?

dziecko ze smoczkiem na zawieszceJak każdy rodzic doskonale wie, smoczek to dla dziecka często najważniejsza rzecz w życiu. Maluch potrzebuje go, aby się uspokoić czy też, aby pokonać strach lub też, żeby dobrze spać. Smoczek daje ukojenie i spokój, często nawet na kilka lat. Nic więc dziwnego, że tak dużym zagrożeniem staje się zgubienie smoczka, o co jak wiadomo nie trudno. Wystarczy, że dziecko wypuści go z ust, czy też rodzic nieopatrznie położy go w nieodpowiednim miejscu, a smoczek może przepaść, co jak wiadomo, stanie się źródłem naprawdę silnego płaczu dziecka. Mało tego, smoczek może upaść na ziemię, co skutecznie go zabrudzi i sprawi, że niemożliwe będzie jego używanie. Jest to bardzo często zdarzający się wypadek np. na spacerze. Rozwiązaniem tych problemów jest zawieszka do smoczka. Czym ona jest?

Zawieszka do smoczka to specjalny element, który zabezpiecza smoczek przed zagubieniem. Przyczepiana jest ona z jednej strony do smoczka, a z drugiej do ubranka dziecka. Sprawia to, że nawet jeśli dziecko wypuści smoczek z ust, lub też z rączek to, zamiast zagubić się w łóżeczku czy też w wózku lub – co gorsza – spaść na podłogę, lub ziemię, smoczek cały czas trzymać się będzie na zawieszce przy dziecku. Może sobie ono więc bez trudu sięgnąć po smoczek i w dowolnej chwili z powrotem zacząć z niego korzystać. Specjalny klips zawieszki sprawia, że smoczek jest przymocowany stabilnie i nie ma ryzyka, że odpadnie on od ubranka dziecka.

Jakie są najważniejsze zalety zawieszek do smoczków?

Zawieszka do smoczka to bardzo niepozorny dodatek, który jednak jest w stanie rozwiązać ogromną ilość najróżniejszych problemów związanych z opieką nad dzieckiem. Podstawową jej zaletą jest oczywiście fakt, że dziecko dzięki zawieszce nie straci swojego smoczka, nawet jeśli wypadnie mu z dłoni i zawsze smoczek będzie w zasięgu ręki. Co więcej, nie ryzykuje się również tym, że zabrudzi się on w kontakcie z podłożem, ponieważ zwyczajnie się na nim nie znajdzie.

Innego typu bardzo ważną zaletą jest to, że dzięki zawieszce smoczek jest łatwiej dostrzegalny. Jeśli więc odłożymy go na półkę i później będziemy go szukać, to dzięki zawieszce bez trudu uda się go dostrzec na czas i szybko podać dziecku, co z pewnością znacznie je uspokoi.

Kolejną bardzo dużą zaletą zawieszki do smoczka, jest jej wartość rozrywkowa. Najczęściej zawieszki zrobione są z ciekawych materiałów, często ruchomych i dających możliwość zabawy. Dziecko zyskuje więc dodatkowe zajęcie. Co więcej, często producenci stosują w tym wypadku dodatkowe elementy, które poprawiają np. motorykę dłoni dziecka.

Mało tego, wiele jest takim odmian zawieszek, które dziecko może spokojnie wziąć do ust. Pełnić one będą wtedy rolę gryzaka, co jak wiadomo, jest niezwykle przydatne. Eliminuje to więc dodatkowy element w otoczeniu dziecka.

Jakie są popularne rodzaje zawieszek do smoczków?

idace dziecko ze smoczkiem na zawieszceJak zatem widać po powyższym opisie, zawieszka do smoczka to naprawdę bardzo interesujący gadżet. Jak się okazuje, występuje on na rynku pod różnym postaciami. Jakimi konkretnie? Co można spotkać w sklepach i czym warto się zainteresować?

Zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem zawieszek do smoczka są te w postaci różnego rodzaju smyczy lub też tasiemek. Takie modele zakończone są z jednej strony pętelką, na której mocuje się smoczek, a z drugie specjalnym klipsem, który wpina się do ubranka dziecka. Najważniejszym zadaniem takich modeli jest oczywiście zabezpieczenie smoczka przed zgubieniem lub też zabrudzeniem. Oczywiście modele tego typu występują w różnej długości, co sprawia, że zamiast do ubranka, zawieszkę można przyczepić również do łóżeczka, wózka czy też gondolki. Dużą zaletą takiego rodzaju zawieszek jest bez wątpienia cena, ponieważ najtańsze modele kupić można już za kilka złotych.

Zupełnie innego rodzaju zawieszką jest wersja sensoryczna. Oprócz tego, że pełni ona taką samą rolę, jak poprzednia wersja, czyli zabezpiecza przed zabrudzeniem lub zgubieniem, to dodatkowo ma ona zadanie pobudzać prawidłowy rozwój dziecka. Z tego też powodu jest to zawieszka, która wyposażona jest w ruchome części, którymi dziecko może się bawić. Szczególnie polecane są np. model z koralikami, które dziecko może przesuwać pomiędzy palcami, czy też modele wykonane z nietypowych materiałów, dzięki którym dziecko uczy się rozpoznawać nowe faktury. Szczególnie polecane są np. zawieszki drewniane.

Jak powinno się wybierać zawieszki do smoczków?

Zawieszka do smoczka to jeden z najważniejszych elementów i dodatków wykorzystywanych podczas codziennej opieki nad dzieckiem. Pomimo jednak tego, że jest ona tak ważna, mało który rodzic jest w stanie powiedzieć, czym się powinno kierować podczas jej wybierania. Na jakie zatem cechy trzeba zwracać uwagę podczas kupowania zawieszki dla dziecka?

Rzecz jasna najważniejszą sprawą jest oczywiście to, jakiego rodzaju ma to być zawieszka. Czy będzie ona pełniła funkcję jedynie zabezpieczającą, czy też może również będzie rozwijać dziecko?

Kolejną bardzo ważną sprawą jest materiał wykonania takiej zawieszki. W tym wypadku kluczowe jest bezpieczeństwo dziecka, a więc jakość wykonania danych materiałów. Kluczowe są certyfikaty, które potwierdzają ich bezpieczeństwo.

Na koniec warto jeszcze zainteresować się dodatkowym wyposażeniem dla takich zawieszek. Ciekawym pomysłem jest zawieszka do smoczka z imieniem dziecka, dzięki czemu ryzyko jej zgubienia jeszcze bardziej maleje. Szczególnie poleca się to rozwiązanie, gdy dziecko chodzi już do żłobka.

Najnowsze wpisy

Powiązane wpisy